Керуючий партнер LEGRANT Тетяна Тітаренко виступила в ролі експерта на «Річковому Форумі 2021: вантажі, перевізники, термінали»

25 березня, 2021 · Новини

Тетяна Тітаренко традиційно взяла участь у Річковому Форумі разом з іншими 70-ма представниками компаній-учасниць, серед яких також були представлені клієнти LEGRANT – топові судновласники, морські агенти, стивідори, експедитори.

Форум складався з панельних дискусій та був направлений на нетворкінг учасників.

Тетяна Тітаренко виступила в ролі спікера першої дискусійної панелі, присвяченої Закону про внутрішній водний транспорт та подальшим законодавчим ініціативам на ринку перевезень внутрішніми водними шляхами.

В ході роботи дискусійної панелі було обговорено, зокрема, сприятливі нововведення та сумнівні норми Закону, озвучено основні побоювання та ризики для бізнесу, зокрема, щодо джерел фінансування внутрішніх водних шляхів, вимог / обмежень щодо ведення діяльності на внутрішніх водних шляхах, ймовірних інвестиційних перспектив.

В рамках цієї панелі Тетяною Тітаренко було прокоментовано питання щодо встановлення швартових бочок та якірних стоянок на річці. Так новоприйнятий Закон скасував вимогу щодо відведення земельних ділянок водного фонду для таких ГТС. Дане положення суттєво спростить для бізнесу процес встановлення таких ГТС в порівнянні з морськими портами.

Також піднімалося питання визначення додаткових вимог для ведення діяльності на річці.

Законом фактично встановлюється ряд критеріїв, яким повинні відповідати річкові термінали, а можливість здійснювати діяльність в порту з'являється тільки за умови отримання витягу з Реєстру об'єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту, якому надається статус дозвільного документа. Доцільність введення такого нововведення викликає певні побоювання у представників бізснесу, особливо в частині корупційних ризиків.

Основні виклики Закону викладено в аналізі Тетяни Тітаренко для Порти України.

В ході даного заходу вдалося поспілкуватись з представниками ринку внутрішніх водних перевезень, оцінити ситуацію на ринку в цілому.

Юридична компанія LEGRANT завжди з радістю бере участь у таких заходах як Річковий форум, адже для LEGRANT є пріоритетним безпосереднє спілкування з представниками ринку морських та річкових перевезень, влади, обмін досвідом з колегами та партнерами і налагодження нових ділових зв'язків задля сприяння розвитку галузі, в тому числі в частині перевезень на річці.