Антимонопольний комітет рекомендував АМПУ припинити нав'язування портовим операторам спецпослуги доступу до причалу

24 вересня, 2020 · Новини

Антимонопольний комітет України (АМКУ) 24 вересня офіційно рекомендував держпідприємству «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) утриматись від перешкоджання портовим операторам у здійсненні перевалки вантажів, маючи доступ до причалу на підставі сервітуту.

На даний час багато портових операторів мають доступ до причалу на підставі діючих договорів сервітуту. Дані документи повністю відповідають чинному законодавству, і підстави для їх розірвання відсутні.

Незважаючи на це, Адміністрація морських портів відмовляється приймати від бізнесу плату за договорами сервітуту, наполягає на підписанні договорів про надання спецпослуги доступу портового оператора до причалу і не залишає спроб стягнути за неї плату. Разом з тим, такі дії Адміністрації супроводжуються тиском на портових операторів шляхом блокування прийому суден під обробку.

Юристи Legrant звернулися до Антимонопольного комітету в інтересах семи портових операторів з проханням проаналізувати дії АМПУ з точки зору конкурентного законодавства і дати їм відповідну оцінку. АМКУ, вивчивши обставини спору, прийшов до висновку, що такі дії Адміністрації порушують антимонопольне законодавство на ринку послуг, пов'язаних з наданням права доступу до причалів порту і прийняв відповідні рекомендації для АМПУ.

Паралельно спір також розглядався в судах. Жирну крапку в цьому розгляді поставив Верховний Суд, який на початку вересня визнав безпідставними претензії АМПУ.

«Антимонопольний комітет підтвердив законність позиції бізнесу, а також в черговий раз показав, що зловживання монопольним становищем не може тривати вічно. Обов'язок держпідприємства наповнювати бюджет не є приводом для порушення законодавства і принципів чесної конкуренції», - прокоментувала рекомендації АМКУ керуючий партнер Legrant Тетяна Тітаренко.

Команда