Юристи LEGRANT взяли участь в Інфраструктурному дні European Business Association

10 грудня, 2021 · Новини

Щороку Комітет з логістики European Business Association проводить «Інфраструктурний день» – зустріч представників державних органів влади та бізнесу. Участь у цьогорічному заході взяли Керуючий партнер LEGRANT Law Company Titarenko Tetyana та Керівник практики морського права Svitlana Shestova. Присутнім на події презентували результати досліджень «Інфраструктурний індекс 2021», а також разом із провідними експертами галузі обговорили ключові питання за напрямками морських і річкових перевезень, роботи залізниці, розвитку авіаперевезень, міжнародних автоперевезень, ринку поштових та експрес відправлень.

Про плани розвитку українського річкового транспорту розповів Перший заступник Міністра інфраструктури Василь Шкураков. За його словами в 2022 році на підтримку річкового транспорту буде спрямовано більше 700 млн грн. Заступник Міністра інфраструктури України Юрій Васьков, анонсував розгляд Кабінетом Міністрів цього тижня одного із важливих документів - змін до «Реєстру морських портів». Крім того, учасники панельних дискусій обговорили тарифи на вантажоперевезення. Голова правління Укрзалізниці Олександр Камишін повідомив, що хвилюватись не варто, адже планів підвищувати тарифи на вантажі в 2022 році немає.

Що стосується морського права, то до переліку реформ на які з нетерпінням чекає галузь в 2022 році очікувано увійшли: зниження ставок портових зборів та відрахувань чистого прибутку АМПУ до держбюджету, впорядкування послуг АМПУ, створення незалежного регулятора – НКРТ. Як результат важливо підготувати ключові документи у сфері морського права: Методику розрахунків портових зборів, Порядок компенсації інвестицій у стратегічні об’єкти портової інфраструктури, Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо будівництва на землях водного фонду.

За словами Керуючого партнера LEGRANT Тетяни Тітаренко, зустрічі в подібному форматі сприяють зміцненню зв’язків між бізнесом та владою. «В країні тривають масштабні проєкти становлення і реформування інфраструктури: це стосується портової сфери, морського права, транспортних перевезень. Для обох сторін вкрай важливо мати можливість поділитись досвідом і результатами роботи, обговорити плани на майбутнє. Сьогодні у органів державної влади є чітке розуміння ключових напрямків розвитку і наше головне завдання надавати кваліфіковану правову підтримку усім учасникам процесу», – резюмувала Тетяна Тітаренко.