Верховний Суд визнав договір сервітуту законною підставою для доступу до причалу

14 вересня, 2020 · Новини

У вівторок, 8 вересня Верховний Суд України поставив крапку в тривалому спорі між Адміністрацією морських портів (АМПУ) і одним із портових операторів Миколаєва. Компанія користувалася доступом до причалу на підставі чинного договору сервітуту. Однак АМПУ вирішила, що документ суперечить антимонопольному законодавству та інтересам держави і наполегливо пропонувала в якості альтернативи спецпослугу доступу портового оператора до причалу. Після невдалих спроб розірвати договір шляхом переговорів АМПУ звернулася до суду. Інтереси портового оператора представляли експерти Legrant.

Під час розгляду суди першої та апеляційної інстанції визнали, що юридичні підстави для розірвання договору сервітуту відсутні, і відмовлялися задовольняти вимоги АМПУ. Проте, держпідприємство продовжило боротьбу, яка завершилася у Верховному Суді. Вища інстанція вкотре підтвердила безпідставність претензій АМПУ і залишила договір в силі.

«Цей випадок вкотре доводить, що наповнювати бюджет будь-якими способами не можна. Якщо портовий оператор отримує доступ до причалу на законних підставах, то спроби нав'язати йому більш витратну послугу завершуються судовим розглядом і відновленням справедливості », - зазначила керуючий партнер Legrant Тетяна Тітаренко.