Миколаївські портові оператори отримали безперешкодний доступ до причалу

17 листопада, 2020 · Новини

Адміністрація морських портів України (АМПУ) надіслала Миколаївській філії розпорядження усунути всі перешкоди для доступу портових операторів, що працюють на підставі договорів сервітуту, до причалів.

Це рішення стало результатом тривалої боротьби бізнесу за своє законне право за активної участі команди Legrant, а також Антимонопольного комітету (АМКУ). Можливість вести діяльність на підставі договорів сервітуту оскаржувалася Адміністрацією в судовому порядку. Паралельно питання вивчалося АМКУ.

У вересні Верховний Суд визнав, що правові підстави для розірвання договорів сервітуту відсутні, а Антимонопольний комітет розцінив спробу замінити договір сервітуту спеціалізованої послугою доступу до причалу як порушення конкурентного законодавства. АМКУ рекомендував Адміністрації припинити порушення та забезпечити безперешкодні умови для роботи бізнесу.

«Ми бачимо, що боротьба за прозорі правила гри в морській галузі приносить результати. Рада, що спільними зусиллями нам вдалося зняти бар'єри для бізнесу в цей непростий час. Переконана, крок за кроком Україна поступово прийде до кращих європейських моделей регулювання портового сектору», - прокоментувала рішення АМПУ керуючий партнер Legrant Тетяна Тітаренко.

Команда