LEGRANT захистила право оренди одного з найбільших стивідорів на майно в Одеському порту

21 травня, 2021 · Новини

Адвокати LEGRANT захистили інтереси клієнта в спорі з ДП «Одеський порт» (Порт) щодо розірвання договору оренди державного рухомого майна.

Клієнт LEGRANT, зерновий термінал, орендує портальні крани та інші об'єкти рухомого майна в Одеському порту. У лютому 2021 року Порт подав позов про розірвання договору до Господарського суду Одеської області. Позивач спирався на положення Цивільного та Господарського кодексів.

У свою чергу, юристи LEGRANT підготували позицію захисту і обґрунтували відсутність підстав для припинення права оренди.

Суд погодився з доводами LEGRANT, а саме: договір оренди державного майна не може бути розірваний, якщо для цього немає підстав за договором або за Законом України «Про оренду державного та комунального майна». Останній має пріоритет над більш загальними нормами цивільного та господарського законодавства в спірних відносинах.

Крім того, поряд з Одеським портом, орендодавцем за договором виступає ДП «Адміністрація морських портів України» (Адміністрація). Юристи Legrant довели, що для розірвання договору необхідно волевиявлення обох орендодавців. Однак Адміністрація не заявила про подібні наміри.

Таким чином, зерновий термінал зберіг за собою право користування майном.

Справу супроводжували юрист Ярослав Дабіжа під загальним керівництвом керуючого партнера Тетяни Тітаренко.

Команда