Legrant захистила інтереси великого агротрейдера в суперечці на 1 млн. дол США

29 березня, 2018 · Новини

Юридична компанія Legrant захистила інтереси свого клієнта, великого іноземного агротрейдера, в суперечці з купівлі-продажу сільськогосподарської продукції і забезпечила компенсацію завданих збитків в розмірі 1 млн. дол. США.

Клієнт Legrant уклав ряд договорів купівлі кукурудзи з європейською компанією на умовах CPT Odessa. Контракти були укладені на основі проформ GAFTA і регулювалися англійським правом.

В процесі виконання контрактів експортер - українська компанія, яка уклала контракти з продавцем - поставила на термінал частину вантажу. Однак під час поставки ціна на товар збільшилася, через що експортер зажадав доплату за раніше продану продукцію. Більш того, експортер відмовився здійснювати митне оформлення вантажу, що передбачалося контрактом, і вживав спроб вивести вантаж з терміналу. Таким чином, ні продавець, ні покупець не могли самостійно завершити митне оформлення вантажу, оскільки не були резидентами України.

У Legrant проконсультували клієнта про можливі ризики і дії, а також склали washout agreement між покупцем і продавцем. Угода передбачала повне повернення передоплати покупцеві, а також компенсацію збитків в розмірі різниці між ринковою та контрактними цінами. Загальний розмір виплат клієнту Legrant склав близько 1 млн. дол. США.

Над проектом працював старший юрист Legrant Данило Христич під керівництвом керуючого партнера Тетяни Тітаренко.