LEGRANT захистила інтереси українського зернотрейдера в міжнародному арбітражі GAFTA

17 вересня, 2020 · Новини

Юристи Legrant виграли арбітражний спір у GAFTA на суму більш ніж 250 тис. доларів. США, яку контрагент не заплатив українському зернотрейдеру за вже поставлений товар.

Між сторонами був укладений контракт на поставку пшениці за зовнішньоекономічним контрактом на умовах DAP Incoterms 2010, до якого застосовувалися умови Gafta 78 та англійське право. Такий документ передбачає умови поставки товару декількома партіями, кожна з яких розглядається, як окремий договір.

Однак, отримавши половину законтрактованого об’єму товару, покупець навідріз відмовився за нього платити, через що клієнт Legrant був вимушений призупинити поставки. В свою чергу, контрагент апелював до проформи GAFTA, відповідно до якої кожна поставка має виконуватися і оплачуватися як окремий правочин, таким чином, відсутність оплати по одній із них не може розглядатись, як причина відмови від наступних. Окрім цього, він вимагав провести взаємозалік суми боргу розміром 250 тис. доларів США за іншою угодою, не пов’язаною із зазначеним контрактом.

Після звернення клієнта юристи Legrant, детально проаналізувавши матеріали справи та англійську судову практику, підготували правову позицію для обґрунтування правомірності дій Клієнта. Арбітражний трибунал прийняв аргументи клієнта та повністю задовольнив його вимоги.

«Наші знання та досвід дозволяють захищати інтереси клієнтів не тільки в Україні, але і в міжнародному арбітражі. Вирішення складних питань, пов’язаних з міжнародною торгівлею, посилює конкурентні позиції нашої держави на світовій арені і відкриває нові можливості для бізнесу», - наголошує керуючий партнер Legrant Тетяна Тітаренко.