LEGRANT виграла справу на 300 тис. дол. США в арбітражі Gafta

17 жовтня, 2019 · Новини

Юридична компанія Legrant захистила інтереси українського зернотрейдера в арбітражі Gafta.

Арбітр повністю задовольнив позов Legrant і відмовив іншій стороні в зустрічному позові. Загальна сума до стягнення на користь клієнта Legrant склала близько 300 тис. дол. США, в т.ч. арбітражний збір і відсотки на суму боргу.

Між сторонами було укладено контракт на поставку пшениці залізничним транспортом на умовах DAP, до якого застосовувалося англійське право і проформа Gafta 78. Контракт також передбачав можливість часткових поставок.

Суперечка виникла через припинення платежів за поставки. Як з'ясувалося, покупець викупив у третьої особи право вимоги за договором, який продавець раніше уклав з іншим контрагентом. Тобто, замість прямої оплати, покупець спробував зарахувати зустрічні вимоги за контрактами.

Крім цього, покупець посилався на неможливість оплати через помилки в інвойсах і супровідних документах.

"До закінчення періоду поставки залишалося два дні, і перед продавцем став нелегкий вибір: з одного боку – ризик опинитися в дефолті в зв'язку з непостачанням всього товару, з іншого – поведінка покупця викликала серйозні сумніви в оплаті наступних поставок. З огляду на ситуацію, продавець прийняв рішення не поставляти товар.

Основна складність полягала в тому, що, згідно з Gafta 78, кожна поставка вважається окремим контрактом. Це означає, що несплата однієї поставки не дає право відмовитися від подальших поставок", - пояснює старший юрист Legrant Данило Христич.

Покупець оголосив продавця в дефолті й пред'явив вимогу щодо компенсації збитків. При цьому, покупець відмовився сплатити прийнятий раніше товар, а мирні переговори ні до чого не привели.

"Під час арбітражу ми довели, що покупець був зобов'язаний оплатити інвойси продавця навіть не дивлячись на неточності і помилки в документах. Ми також обґрунтували неможливість взаємозаліку за двома різними контрактами. Що більш важливо, в цій справі був застосований рідкісний виняток, коли продавець має повне право відмовитися від подальших поставок при несплаті за частину товару. Арбітр прийшов до висновку, що єдиною стороною в дефолті був покупець", - додав Данило Христич.

Справу супроводжували старший юрист Legrant Данило Христич і юрист Сергій Платонов під загальним керівництвом керуючого партнера Тетяни Тітаренко.

Команда