LEGRANT виборола для свого Клієнта в судовому порядку зменшення пені на 20 відсотків

3 березня, 2021 · Новини

Пандемія COVID-19 та, відповідно, карантин внесли суттєві зміни в життя бізнесу. За доволі короткий період часу значна кількість суб’єктів господарювання суттєво зменшила об’єми виробництва, поставки товарів, надання послуг тощо. Така ситуація не могла не вплинути на фінансові показники компаній, задіяних у всіх сферах бізнесу. Клієнт Legrant, портовий оператор, теж опинився в несприятливій ситуації: об’єми перевалки знизились, контрагенти не розрахувались вчасно по контрактам, необхідність виконання поточних інвестиційних зобов’язань та необхідність в своєчасній оплаті заробітної плати значній кількості працівників залишались.

З огляду на такі обставини Клієнту не вдалось вчасно виконати свої зобов’язання перед постійним контрагентом за одним із договорів. Контрагент клієнта, серед іншого, нарахував штрафні санкції за договором у розмірі більше 600 тис. грн. та звернувся до суду за їх стягненням.

Юристи Legrant підготували позицію захисту та обґрунтували наявність підстав, які дають можливість на значне зменшення розміру пені. В ході розгляду справи, суд врахував аргументи юристів та зменшив розмір пені на 20%. Однією із ключових підстав стала відсутність збитків у контрагента, спричинених несвоєчасною оплатою послуг за договором.

Суб'єктам господарювання, які опинилися в подібній ситуації, важливо розуміти, що не завжди несвоєчасне виконання зобов'язання є підставою для нарахування надмірно великих штрафних санкцій.

Також необхідно пам'ятати, що зменшення розміру пені може стати вдалим механізмом для добросовісного контрагента, який опинився в схожій ситуації для захисту своїх інтересів за наявності обґрунтованої позиції.

Справу супроводжували юристи Legrant Тетяна Марченко, Віолетта Витяганець під загальним керівництвом керуючого партнера Тетяни Тітаренко.

Команда