LEGRANT врегулювала спір в арбітражі Gafta щодо невиплати брокерської комісії

13 травня, 2019 · Новини

Клієнт LEGRANT виступав товарним брокером при укладенні контракту купівлі-продажу пшениці. Контракт інкорпорував проформу контракту Gafta 49 і регулювався англійським правом.

Брокер надав послуги в повному обсязі і умови контракту були виконані сторонами. Однак, коли прийшов час сплачувати брокерську комісію, продавець без пояснення причин несподівано зник. Юристи LEGRANT проаналізували документи і кореспонденцію між сторонами і подали позов до арбітражу Gafta щодо стягнення комісії. Менш ніж через місяць відповідач вийшов на зв'язок, і спір було вирішено мирним шляхом.

Цікавою особливістю справи було те, що контракт купівлі-продажу пшениці прямо не встановлював ні сторону, яка повинна була сплатити брокерську комісію, ні сам розмір комісії. Більш того, позивач не був стороною і підписантом цього контракту. Проте, юристи LEGRANT обґрунтували позицію клієнта на підставі листування між сторонами, а також англійських судових прецедентів.

Справу супроводжували старший юрист LEGRANT Данило Христич і юрист Сергій Платонов під загальним керівництвом керуючого партнера Тетяни Тітаренко.