LEGRANT проконсультувала іноземного зернотрейдера в суперечці про невидачу вантажу по коносаменту

28 січня, 2019 · Новини

Клієнт Legrant - іноземний зернотрейдер, виступав продавцем пшениці в контейнерах на умовах CIF Jakarta.

Після відвантаження товару на судно перевізник видав коносаменти. Згідно з інструкціями покупця, продавець вказав себе в якості відправника c позначкою «від імені покупця».

Однак покупець виявився неблагонадійним і відмовився приймати і оплачувати товар. Продавець перепродав вантаж новим контрагентам, в зв'язку з чим проінструктував перевізника перевидати коносамент.

Перевізник, в свою чергу, відмовився перевидавати коносамент, посилаючись на те, що згідно з документом продавець діяв «від імені» початкового покупця. На думку лінії, для внесення змін було необхідно надати дозвіл даної компанії. В результаті видача вантажу була заблокована і виник ризик порушення договору купівлі-продажу.

Юристи Legrant проаналізували ситуацію і проконсультували продавця на предмет правомірності його позиції. В ході подальших переговорів перевізник прийняв позицію клієнта Legrant і перевидав коносаменти згідно його інструкцій.

Справу супроводжували старший юрист Legrant Данило Христич і юрист Сергій Платонов під загальним керівництвом керуючого партнера Тетяни Тітаренко.