LEGRANT отримала Worldwide Freezing Order в Лондоні і заарештувала активи на 500 000 USD

25 червня, 2019 · Новини

Клієнт LEGRANT - відомий іноземний трейдер - виступав продавцем сільгосппродукції на умовах FOB. Контракт передбачав оплату на умовах CAD, а також інкорпорував проформу Gafta 49.

Продавець поставив товар на судно і відправив документи для оплати в банк Покупця. Проте, оплата не надходила. Незабаром виявилося, що Покупець шахрайським шляхом заволодів оригіналами документів і намагався перепродати вантаж третім особам без відома Продавця. Для того, щоб запобігти прихованню майна, юристи LEGRANT, спільно з іноземними партнерами, звернулися до Високого суду Правосуддя в Лондоні для заморозки активів Покупця (worldwide freezing order). В результаті, суд зобов'язав Покупця розкрити наявні активи, а також заборонив здійснювати будь-які дії з ними на суму в 500 000 доларів США. Після отримання ордеру юристи LEGRANT подали позов до Gafta для відшкодування всіх збитків Продавця. На даний момент справа розглядається арбітражем.

Справу супроводжують старший юрист LEGRANT Данило Христич і юрист Сергій Платонов під загальним керівництвом керуючого партнера Тетяни Тітаренко.

Довідка: Worldwide freezing order – захід забезпечення, що дозволяє розкрити активи відповідача та заборонити здійснювати будь-які дії з ними по всьому світу. Для контрактів з місцем проведення арбітражу в Лондоні даний наказ видається Високим судом Англії та Уельсу (High Court of Justice of England and Wales). Ордер можливо отримати до подачі позову в суд або в арбітраж, а також без виклику другої сторони. У разі порушення умов ордеру, директора та інші пов'язані особи компанії можуть понести відповідальність, включаючи тюремне ув'язнення. Таким чином, наказ дозволяє заморозити кошти відповідача до того, як він зможе їх приховати.