LEGRANT оскаржила штраф Одеської митниці щодо неправомірного звільнення від сплати митних платежів

9 серпня, 2019 · Новини

Клієнт LEGRANT - митний брокер, уклав угоду з клієнтом на надання послуг з митного декларування автомобіля.

Автомобіль був куплений на одному з аукціонів у США і мав ряд пошкоджень: розбита фара, пом’яте крило і т.д. В процесі імпорту брокер подав митну декларацію і додав до неї відповідні документи, що підтверджували вартість та стан авто. Однак, органи митниці виявили низку невідповідностей - виявилося, що у автомобіля була відсутня частина пошкоджень, які були заявлені брокером. В результаті, митниця скоригувала вартість авто і донарахувала митні платежі, а відносно брокера винесла постанову про порушення ст. 485 Митного кодексу України (дії, спрямовані на неправомірне зменшення митних платежів).

Свою позицію митниця аргументувала тим, що брокер, вказавши неіснуючі пошкодження, тим самим знизив розмір нарахованих митних платежів. В результаті, на брокера було накладено штраф в розмірі близько 100 000 грн. Брокер звернувся за допомогою в LEGRANT.

Юристи LEGRANT проаналізували ситуацію і звернулися з позовом до суду, обґрунтовуючи неправомірність постанови через відсутність у брокера умислу на вчинення передбачених ст. 485 МК України дій. Крім цього, вартість авто була задекларована згідно наданого клієнтом інвойсу, і тому відсутність деяких пошкоджень жодним чином не вплинуло на визначення вартості.

Незважаючи на численні заперечення з боку представників митниці в судовому засіданні, суд прийняв позицію LEGRANT і скасував постанову. Надалі суд апеляційної інстанції залишив рішення без змін.

Справу супроводжували старший юрист LEGRANT Данило Христич і юрист Сергій Платонов під загальним керівництвом керуючого партнера Тетяни Тітаренко.