Legrant звернулася до ЄСПЛ в інтересах українських моряків, незаконно притягнутих до адмінвідповідальності за порушення порядку в'їзду / виїзду на територію Криму

12 червня, 2018 · Новини

З моменту анексії Криму українські моряки, які працюють на рейді Азово-Чорноморського басейна, систематично залучаються до адміністративної відповідальності за ст. 2042 КУпАП за нібито порушення порядку в'їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію Криму.

Незважаючи на бланкетний характер складу правопорушення, українські моряки майже рік (2014-2015 рр.) Залучалися за порушення порядку в'їзду / виїзду, якого не існувало. Після затвердження Кабміном такого порядку, прикордонники продовжили свою незаконну і дискримінаційну практику щодо українських моряків, застосовуючи до них додаткові заходи контролю і залучаючи їх до відповідальності за результатами проведення таких заходів.

Більшість постанов про притягнення до адмінвідповідальності потім скасовувалися українськими судами, проте дії прикордонників значно ускладнюють можливість моряків здійснювати свою професійну діяльність, до них необгрунтовано без законних на те підстав застосовуються додаткові заходи контролю.

До Legrant звернулася компанія-лідер по обробці вантажів на рейдах Азово-Чорноморського басейну з метою захисту моряків компанії від незаконних і дискримінаційних дій прикордонників.

Проаналізувавши судові рішення національних судів і дотримання критеріїв прийнятності скарг в ЄСПЛ, Legrant склала кілька скарг в інтересах українських моряків у зв'язку з порушенням права на справедливий суд, права на повагу до приватного і сімейного життя, а також інших прав, закріплених Європейською Конвенцією з прав людини.

Над проектом працювали старші юристи Данило Христич і Людмила Сизоненко під загальним керівництвом керуючого партнера Тетяни Тітаренко.

Команда