LEGRANT Law Company виступила організатором спеціальної панельної дискусії за участі керівництва Антимонопольного комітету України

29 листопада, 2021 · Новини

25 листопада в Одесі, в рамках VI Міжнародної конференції «Зернові термінали: нові проекти, обладнання та технології», відбулась спеціальна панельна дискусія за участі Голови Антимонопольного комітету України Ольги Піщанської, Заступниці Голови Анжеліки Коноплянко, Керуючого партнера юридичної компанії LEGRANT Тетяни Тітаренко та радника, адвоката LEGRANT Людмили Сизоненко.

Під час обговорення питань конкуренції на транспортних ринках України учасники зустрічі розповіли про важливі справи, які розглянув та розглядає АМКУ та висвітлили особливості виконання прийнятих рішень. Учасники і гості обмінялись думками щодо затвердження строків розгляду справ Комітетом, необхідності зміни підходів до визначення географічних меж ринків надання портових послуг, а також розповіли яким чином будується співпраця між бізнесом та органами влади.

«Що стосується встановлення строків розгляду справ, то це питання дуже гостре і воно дуже часто постає перед комітетом. Розуміючи, що у бізнесу є бажання мати чіткі терміни, ми провели структурний аналіз і прийшли до висновку, що тривалість розгляду справи має залишатися дискрецією Комітету, необхідною для винесення якісного та обґрунтованого рішення, що надалі підтверджуватиметься в судах. Кожна справа унікальна і потребує індивідуального підходу», – зазначила Голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська.

Коментуючи справу, яку Антимонопольний комітет розглядає за заявами компанії «Нібулон» в порту Миколаїв, заступник голови АМКУ Анжеліка Коноплянко розповіла: «У зв’язку з активною роботою Комітету на ринках портових послуг за останні два роки, ми зіткнулися з певними проблемами та дійшли висновку, що необхідно змінювати наші підходи до визначення географічних меж відповідних ринків. Не лише у зв’язку з розглядом заяв про порушення, а й у зв’язку з розглядом заяв на концентрацію. Маємо всі підстави припускати, що територіальні межі таких ринків є межами окремого порту».

«Сьогодні, як ніколи, увага бізнесу прикута до справ, які розглядає АМКУ відносно транспортної галузі та діяльності морських портів. Вони пов’язані із питаннями дотримання норм економічної конкуренції, створення рівних можливостей для всіх компаній, незалежно від форми власності, вести стивідорну діяльність в портах та затвердження порядку сплати корабельного збору при заході у декілька морських портів. У залі присутні представники судноплавних ліній, вантажовласників, судновласників, морських агентів, транспортних монополістів та Фонду держмайна. Наше спільне завдання – акумулювати максимум інформації про те, які новації у підходах при оцінці ринків використовує Комітет, яка його роль у приватизації, проєктах державно-приватного партнерства і отриманні державної допомоги. Ми вдячні керівництву АМКУ за відкритість та поради, які допоможуть бізнесу ще ефективніше взаємодіяти з комітетом. LEGRANT буде і надалі організовувати подібні майданчики для обговорення галузевих тем, адже запит від транспортної галузі щодня тільки зростає», – сказала Керуючий партнер юридичної компанії LEGRANT Тетяна Тітаренко.