LEGRANT довела протиправність застосування Мінекономрозвитку спеціальної санкції

15 жовтня, 2020 · Новини

Юристи Legrant захистили права клієнта, до якого Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України неправомірно застосувало спеціальну санкцію - індивідуальний режим ліцензування зовнішньоекономічної діяльності.

ДФС (Державна фіскальна служба) звернулася до Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України з доводами, що клієнтом Legrant нібито були порушені терміни розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами з компанією-нерезидентом на суму 3,8 млн дол. США, що, відповідно до Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", є підставою для застосування спеціальних санкцій. ДФС посилалася на податкові повідомлення-рішення, винесені на підставі позапланової виїзної перевірки. В результаті, незважаючи на те, що ці рішення були скасовані в судовому порядку, про що клієнт своєчасно повідомив Мінекономрозвитку, до підприємства було необґрунтовано застосовано спеціальну санкцію - індивідуальний режим ліцензування зовнішньоекономічної діяльності.

В ході судового розгляду юристи Legrant довели, що відомості про судове скасування податкових повідомлень-рішень, а також інформація з обслуговуючого банку про відсутність з боку підприємства порушень закону у сфері зовнішньоекономічної діяльності були надані Міністерству до прийняття спірного наказу про застосування спеціальної санкції.

Судовий розгляд закінчився задоволенням позовних вимог судом апеляційної інстанції, рішення якого підтримав Верховний Суд.

Крім цього, суд вказав на неправомірну бездіяльність Мінекономрозвитку щодо неодноразових звернень підприємства з клопотанням про скасування дії санкції.

Справу супроводжували старший юрист Legrant Наталя Маковецька під загальним керівництвом керуючого партнера Тетяни Тітаренко.