LEGRANT домоглася зменшення пені на 3 млн. грн у спорі з АМПУ за договором сервітуту

11 березня, 2021 · Новини

LEGRANT захистила інтереси клієнта – портового оператора Миколаївського морського порту – в спорі з АМПУ за договором сервітуту. Адміністрація намагалась стягнути штрафні санкції у розмірі майже 4 млн. гривень. Однак суд зменшив цю суму на дві третини.

Заборгованість клієнта виникла внаслідок безпідставної відмови АМПУ від виконання договору сервітуту і нав’язування спецпослуги доступу до причалу. Протягом кількох років Адміністрація вдавала, ніби сервітуту не існує та повертала оплату. Клієнт довів протиправність таких дій. Суди всіх трьох інстанцій зобов’язали АМПУ припинити порушення та виконувати договір сервітуту належним чином.

Утім, за час ухилення АМПУ від прийняття оплати у клієнта утворилась чимала заборгованість.

Як наслідок, АМПУ виставила консолідований рахунок з урахуванням усієї суми платежів та звернулася до суду з метою його стягнення. Згодом сторони домовились про розстрочення заборгованості за сервітут та уклали мирову угоду. Клієнт повністю виконав її. Однак Адміністрація заявила до суду позов щодо стягнення заборгованості з тих підстав, що питання штрафних санкцій мировою угодою врегульовані не були.

Юристи LEGRANT звернули увагу Суду на недобросовісність поведінки АМПУ, зв'язок між порушенням договору з боку АМПУ та виникненням заборгованості, відсутність в АМПУ збитків та інші суттєві обставини.

В результаті, суд зменшив суму пені на 70%. Клієнт заощадив понад 3 млн грн.