LEGRANT домоглася скасування валютної пені на 654,8 млн грн за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД

21 жовтня, 2020 · Новини

Legrant успішно захистила в суді права клієнта, скасувавши податкові повідомлення-рішення про порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) на 654,773 млн грн.

Під час планової перевірки податківці не прийняли до уваги взаємозалік у сфері ЗЕД. Інспектори аргументували це тим, що виручка в іноземній валюті на рахунок клієнта від нерезидента не надійшла, що суперечить законодавству, а надані до перевірки акти взаємозаліку не відповідають вимогам валютного законодавства.

Юристи Legrant в суді обґрунтували правомірність припинення грошової заборгованості зарахуванням зустрічних однорідних вимог і відсутність порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД.

При цьому суд взяв до уваги аргументи юристів про відсутність обов'язку декларування іноземної валюти, що належить клієнту у вигляді заборгованості, оскільки на звітні дати валюта не перебували за межами України.

Справу супроводжували старший юрист Legrant Наталія Маковецька під загальним керівництвом керуючого партнера Тетяни Тітаренко.

Команда

Практики