LEGRANT довела протиправність нарахування спецпослуги після льодової кампанії

21 вересня, 2020 · Новини

Юристи Legrant захистили інтереси морського агента, якому АМПУ неправомірно нараховувала плату за надання спецпослуги із забезпечення проведення криголамних робіт на суму більш ніж 48 тис. доларів США.

Клієнт здійснював агентування морських суден в Маріупольському морському торговельному порту, в якому з 3 по 4 лютого проводилась льодова компанія. Морський агент оплатив послуги з забезпечення проведення криголамних робіт за відповідний суднозахід, здійснений до початку компанії. Наступні судна, які агентував Клієнт, заходили та виходили з акваторії порту після льодової кампанії.

Не дивлячись на це, АМПУ, посилаючись на тарифи, затверджені наказом Міністерства інфраструктури України №1059, виставила агенту рахунки на загальну суму у 48 тис. доларів США за період з 6 по 19 лютого, тобто вже після закінчення оголошеної льодової компанії.

Складність спору полягала у необхідності правильного тлумачення положень наказу №1059.

Протягом судового розгляду юристи Legrant запропонували свій підхід до застосування норм, який відповідав загальноприйнятим правилам тлумачення та нормотворчій техніці. Суд переконався в обґрунтованості позиції Клієнта та повністю задовольнив його вимоги.

«Неправильне застосування норм міністерських наказів – це окрема категорія спорів з АМПУ, коли внаслідок неправильного тлумачення АМПУ правових норм на судновласників або морських агентів покладаються додаткові необґрунтовані витрати. Ми раді, що суди приділяють увагу особливостям тлумачення, що закладені на рівні правової доктрини, та не бояться виносити рішення на користь бізнесу», - прокоментувала керуючий партнер Тетяна Тітаренко.

Справу супроводжували старший юрист Legrant Людмила Сизоненко та юрист Тетяна Марченко під загальним керівництвом керуючого партнера Тетяни Тітаренко.