Апеляційний суд підтвердив протиправність несвоєчасного радіологічного контролю в порту

6 вересня, 2018 · Новини

Одеський апеляційний адміністративний суд погодився з позицією Legrant і повторно звернув увагу на очевидне порушення 30-хвилинного терміну проведення радіологічного контролю в порту.

У січні 2018 року клієнт Legrant - один з експедиторів вантажу - звернувся до Держекоінспекції для проведення радіологічного контролю на судні.

Законодавство передбачає, що радіологічний контроль повинен бути здійснений протягом 30 хвилин з моменту подачі документів. Однак, Держекоінспекція, посилаючись на уявні порушення законодавства з боку терміналу, провела радіологічний контроль тільки через 9 днів, що призвело до суттєвого простою судна.

Суд першої інстанції повністю підтримав позицію юристів Legrant і визнав бездіяльності Держекоінспекції протиправними. Не погодившись з цим рішенням, Держекоінспекція подала апеляційну скаргу.

Проаналізувавши аргументи сторін, Одеський апеляційний адміністративний суд також погодився з позицією Legrant. Суд повторно звернув увагу на очевидне порушення 30-хвилинного терміну проведення радіологічного контролю.

До того ж, за результатами контролю, на коносаменті був проставлений штамп «Радіологічний контроль - ввезення / вивіз дозволено», який підтверджує відсутність порушення екологічного та радіологічного законодавства. Таким чином, аргументи

відповідача про порушення з боку терміналу і пов'язаної з ними затримкою контролю вантажу, визнані неспроможними. Рішення суду першої інстанції було залишено без змін.

Справу супроводжував старший юрист Legrant Данило Христич під загальним керівництвом керуючого партнера Тетяни Тітаренко.

Раніше Legrant довела протиправність несвоєчасного проведення радіологічного контролю в порту.

Команда

Практики